Back to top
Weiss Klinik - Laserowa korekcja wad wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku, w której specjalizuje się Weiss Klinik, to powszechna procedura medyczna w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Zabieg laserowej korekcji wzroku trwale poprawia zdolność prawidłowego widzenia i jest stosowana np. w przypadku astygmatyzmu, krótkowzroczności oraz nadwzroczności.

Laserowa korekcja wzroku to jeden z zabiegów chirurgii refrakcyjnej, który wykorzystuje działanie energii lasera na powierzchnię oka. Wiązka lasera modeluje powierzchnię rogówki, aby nadać jej odpowiedni kształt z ogniskowania światła na siatkówce i w efekcie usunięcie wady wzroku. Stosowany w czasie zabiegu laser nie rozgrzewa tkanek oka i w żadnym wypadku nie może poparzyć czy w jakikolwiek inny sposób uszkodzić oka. Wytwarzana wiązka promieniowania ultrafioletowego jest całkowicie zimna.

Laserowa korekcja wzroku okiem pacjenta..., Weiss Klinik
Laserowa korekcja wzroku okiem pacjenta...

Laserowa korekcja wzroku - co warto o niej wiedzieć?

Pozbądź się wady wzroku raz na całe życie!

Zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest w momencie pełnego rozwoju narządu wzroku i stabilnej wady wzroku. Idealnymi kandydatami są osoby w wieku 21-55 lat. Podstawą kwalifikacji do zabiegu są szczegółowe badania, na podstawie których lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji i proponuje metody zabiegu.

Sam zabieg odbywa się w trybie ambulatoryjnym (po zabiegu pacjent wraca do domu) i trwa zaledwie kilka minut. Laserowa korekcja wzroku przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kropli znieczulających. Usunięcie wady i przywrócenie zdolności prawidłowego widzenia jest trwałe. Jedynie w szczególnych przypadkach zdarza się konieczność wykonania rekorekcji, czyli powtórzenia zabiegu. Dotyczy to jedynie około 2-3 % pacjentów.

Wada wzroku może pojawić się po 40. roku życia jako efekt naturalnego procesu starzenia się narządu wzroku. W takiej sytuacji może okazać się konieczna korekcja okularowa lub soczewkowa. Mimo to, wada nigdy już nie będzie tak duża, jak przed zabiegiem laserowej korekty!

W laserowej korekcji wzroku nie ogranicza nas sprzęt i technologia

Sprzęt diagnostyczny i operacyjny, jakim wykonujemy w Weiss Klinik zabiegi laserowej korekcji wady wzroku, umożliwia przeprowadzenie zabiegu uwzględniającego indywidualną budowę oka – czyli zabiegu „szytego na miarę”. 

Laserowa korekcja wady wzroku - Weiss Klinik, Weiss Klinik
Laserowa korekcja wady wzroku - Weiss Klinik

Zabiegi laserowej korekty przeprowadzamy za pomocą nowoczesnego lasera excimerowego Alcon WaveLight EX500, który umożliwia korekcję nawet wysokich wad wzroku: krótkowzroczności, dalekowzronoczści i astygmatyzmu – w zakresach od -10 do +6 dioptrii, przy wielkości źrenic nawet do 8 mm. Dzięki zaawansowanej technologii, laser excimerowy Alcon WaveLight EX500 jest najlepszym tego typu laserem stosowanym w chirurgii refrakcyjnej na świecie, a przy tym niezwykle precyzyjnym i bezpiecznym. 

Z laserem Alcon WaveLight EX500 współpracuje stacja diagnostyczna Oculyzer II. Stacja oparta jest o kamerę Scheimpfluga, która zbiera informacje z 25 000 punktów pomiarowych rogówki! Urządzenia Oculyzer II umożliwia precyzyjne bezdotykowe i bezbolesne badanie przedniego odcinka oka – od rogówki do soczewki oka. To swego rodzaju tomografia oka, która pozwala zbadać i zmierzyć rogówkę, źrenicę, komorę przednią, kąty rogówkowo-tęczówkowe i soczewkę oka.

Dzięki wysokiej precyzji diagnostycznej, zabieg laserowej korekty wzroku za pomocą lasera WaveLight EX500 może być w pełni zindywidualizowany – co ma szczególne znaczenie w korekcji łączonych i wysokich wad wzroku. Dzięki zaawansowanej technologii, wyniki pomiarów ze stacji diagnostycznej Oculyzer II są automatycznie przesyłane do lasera excimerowego WaveLIght EX500.

Uzupełnieniem tego sprzętu jest laser femtosekundowy Crystal Line firmy Ziemer, który wykorzystuje bardziej zaawansowaną technologicznie procedurę przygotowania rogówki na działanie lasera excimerowego. Użycie lasera femtosekundowego w zabiegach laserowej korekcji wad wzroku gwarantuje lepsze rezultaty i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.

Nowoczesne metody laserowej korekcji wzroku

W Weiss Klinik proponujemy kilka metod laserowej korekcji wzroku, z powodzeniem stosowanych na całym świecie. Różnice pomiędzy metodami dotyczą sposobu przygotowania rogówki na działanie lasera. Ogólnie metody dzielimy na:

  • metody powierzchowne laserowej korekcji – gdzie usunięty nabłonek ulega naturalnej odbudowie po zabiegu. Cechuje je jednak nieco dłuższy czas gojenia i mniejszy zakres usunięcia wady. Ze względu na brak w nich płatka, który mógłby ulec uszkodzeniu w czasie urazu, metody te z powodzeniem stosowane są u osób uprawiających sporty kontaktowe.
  • metody głębokie laserowej korekcji – gdzie wytwarza się płatek ze stromy rogówki, który z czasem ulega zrośnięciu. Zaletą metod głębokich jest skrócony czas rehabilitacji wzroku po zabiegu i możliwość korekcji wysokich wad. Z uwagi na wytwarzany w głębokich metodach płatek, nie są one zalecane dla osób uprawiających sporty kontaktowe. 
Czy któraś z metod laserowej korekcji wzroku wiąże się z większymi powikłaniami?, Weiss Klinik
Czy któraś z metod laserowej korekcji wzroku wiąże się z większymi powikłaniami?

W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik z powodzeniem wykonujemy zabiegi laserowej korekty wad wzroku: femto-LASIK, EBK, epi-LASIK oraz jako jedyni na południu Polski – zabiegi metodą bezdotykową StreamLight.

Tylko w Weiss Klinik bezkontaktowa metoda StreamLight

Nowoczesny, niezwykle szybki i precyzyjny laser excimerowy Alcon WaveLight EX500 umożliwia wykonanie zabiegu laserowej korekcji wady wzroku techniką bezkontaktową StreamLight. Całość zabiegu odbywa się tylko przy pomocy wiązki światła lasera, która przygotowuje i modeluje rogówkę tak, aby usunąć wadę wzroku. Jedynym „elementem dotykowym” jest rozwórka, która powstrzymuje powieki przed mruganiem. Technika StreamLight jest również zalecana dla osób, które mają nierówną rogówkę lub blizny na rogówce.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o laserowej korekcji wad wzroku: PLAYLISTA YT

 

UMÓW WIZYTĘ

 

dowiedz się więcej

o Laserowej korekcji wzroku