Back to top
logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ
Weiss Klinik - Poznaj nas

Poznaj nas

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie, 
należące do prywatnej sieci medycznej Grupa Scanmed S.A. to jeden z wiodących ośrodków okulistycznych w Polsce.

Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Specjalizujemy się w laserowej korekcji wad wzroku, w leczeniu zaćmy i innych schorzeń okulistycznych.

Naszą dodatkową specjalizacją jest chirurgia plastyczna.

W naszej głównej siedzibie w Chorzowie działa również salon optyczny Weiss Optic wraz z Pracownią Optyczną, w której wykonujemy okulary korekcyjne.

A wszystko to, aby...

Jak dobrze widzieć

Na rynku usług medycznych jesteśmy obecni od 2005 roku.

Doskonałe wyposażenie, nowoczesny sprzęt i wysokie kwalifikacje personelu pozwalają nam skutecznie i bezpiecznie leczyć schorzenia narządu wzroku, a także przeprowadzać najbardziej popularne zabiegi estetyczne.

2

Poradnie specjalistyczne
okulistyczna, chirurgii
plastycznej

22

Łóżka do hospitalizacji
pacjentów po zabiegach
wymagających hospitalizacji

Pacjent jest dla nas najważniejszy!

W codziennej pracy najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo medyczne, ale i emocjonalne. Pacjent jest dla nas kimś wyjątkowym i dokładamy wszelkich starań, by tak się u nas czuł. Doświadczeni specjaliści, nowoczesne metody leczenia, bezpieczny i nowoczesny sprzęt, a także profesjonalna i indywidualna opieka – to nasza wizytówka.

Wszystkie decyzje związane z leczeniem podejmowane są w porozumieniu z pacjentem i zgodnie z jego oczekiwaniami. Nasi lekarze są do dyspozycji pacjentów w każdym momencie leczenia. Przedstawiają wszystkie elementy procedur medycznych, wyjaśniają wątpliwości, odpowiadają na pytania.

Najwyższa jakość usług medycznych

W Weiss Klinik pracujemy w oparciu o system zarządzania jakością ISO.

Wdrożony system ISO 9001:2015
potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług medycznych. Obowiązujące procedury cały czas doskonalimy, uwzględniając potrzeby pacjentów i obserwując światowe trendy w medycynie, które pojawiają się w najlepszych ośrodkach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nowoczesne metody leczenia

Doświadczony zespół specjalistów oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy umożliwiają nam leczenie chorób oczu i schorzeń narządu wzroku w każdym wieku.

Niezależnie od wielkości wady wzroku, możemy skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność za pomocą tradycyjnych (korekcja okularowa lub soczewkowa) i nowoczesnych metod – takich jak: laserowa korekcja wad wzroku, implantacja soczewek fakijnych czy ortosoczewki.

Czytaj więcej

Nowoczesne metody
diagnostyki

Badania diagnostyczne i zalecane regularne wizyty kontrolne to podstawa profilaktyki zdrowotnej. W Weiss Klinik przeprowadzamy podstawowe badania narządu wzroku, jak również te zaawansowane – niezbędne w leczeniu chorób oczu, w tym w planowaniu nowoczesnych i bezpiecznych zabiegów okulistycznych.

Czytaj więcej

Nowoczesny sprzęt

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, współpracujący ze sprzętem zabiegowym, umożliwia nam planowanie właściwej terapii w leczeniu chorób oczu oraz zabiegów okulistycznych.

Na przykład, zabiegi laserowej korekcji wad wzroku planujemy za pomocą stacji diagnostycznej Oculyzer II, która umożliwia precyzyjne, bezdotykowe i bezbolesne badanie przedniego odcinka oka – od rogówki do soczewki oka.

Platforma ta współpracuje z kolei z laserami wykorzystywanymi w zabiegach korekcji wad wzroku: laserem femotsekundowym Crystal Line i laserem excimerowym Alcon WaveLight EX500.

Doświadczeni specjaliści

Personel medyczny Weiss Klinik to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy nieustannie śledzą światowe trendy w medycynie, doskonaląc swoją wiedzę i umiejętności.

Poznaj naszych specjalistów