Back to top
logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ
Weiss Klinik - Salon Optyczny

Optyk

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik to miejsce, gdzie chcemy kompleksowo zadbać o Twój wzrok.

Poza diagnostyką, leczeniem i zabiegami okulistycznymi, zapraszamy również do naszego salonu optycznego Weiss Optic.

W Weiss Optic oferujemy bogaty wybór opraw okularowych, także światowych marek, takich jak: Chopard, Calvin Klein, Lacoste, Ray-Ban, Givenchy, okularów korekcyjnych, szkieł korekcyjnych, soczewek kontaktowych oraz okularów przeciwsłonecznych. 
 

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne służą do korekcji wad wzroku. Odpowiednie skupienie światła na siatkówce, korygowane przez soczewkę sprawia, że uzyskujemy prawidłowe i wyraźne widzenie.

W Weiss Optic oferujemy szeroki wybór szkieł korekcyjnych i opraw okularowych.
Okulary to oprawa, która wpływa na komfort noszenia i nasz wygląd. Dobieramy je do kształtu twarzy, naszych preferencji i zmieniających się trendów modowych. Jakość widzenia zapewniają zaś soczewki korekcyjne, które różnią się przede wszystkim rodzajem materiału z jakiego są wykonane, oraz przeznaczeniem.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to alternatywa dla korekcji wady wzroku za pomocą okularów. Soczewka umieszczana jest bezpośrednio na rogówce, dlatego nazywana jest soczewką kontaktową. W Weiss Optic oferujemy soczewki miękkie i twarde, jak też soczewki ortokeratologiczne umożliwiające korekcję wad wzroku w czasie snu.

Okulary przewciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim powinny chronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Promieniowanie ultrafioletowe (UV) działa niekorzystnie na nasz organizm, w tym również na wzrok. Może wywoływać zapalenie spojówek, uszkodzenie rogówki, zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmę. Warto pamiętać, że promieniowanie UV występuje w ciągu całego roku, niezależnie od pogody. Wybierając okulary przeciwsłoneczne zwracamy uwagę na moc filtra UV – pełną ochronę przed promieniami UV zapewnią okulary z filtrem UV 400. Pochłaniają one 100% promieniowania.

Pomoce optyczne dla słabowidzących

Pomocy optyczne dla osób słabowidzących w Weiss Klinik


W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik pomagamy pacjentom słabowidzący, z zawężonym polem widzenia, którym korekcja okularowa nie jest w stanie poprawić ostrości widzenia. W naszym Salonie Optycznym Weiss Optic dobieramy indywidualnie pomoce optyczne, które poprawiają widzenie i komfort życia. Pomoce optyczne dobierane są przez naszych specjalistów, którzy uwzględniają stan zdrowia oczu pacjenta, jego wiek i potrzeby wynikające z trybu życia czy wykonywanego zawodu.

W Weiss Optic proponujemy pomoce optyczne znanej marki Eschenbach Optik:

  • lupy są wykorzystywane głównie do czytania, ają różne kształty i wielkości, mogą  być proste ręczne, na statywie, elektroniczne z wbudowanym oświetleniem;
  • okulary lupowe są to lupy zamontowane w obudowie okularowej,  ich zaletą jest duże powiększenie. Przeznaczone głównie do czytania, mogą być stosowane na jedno lub na dwoje oczu;
  • okulary lornetkowe to jedna lub  2 lunety w  oprawach, ułatwiają oglądanie telewizji, idealne do kina, teatru. Możliwość dopasowania indywidualnych mocy na każdym oku;
  • monookulary (lunetki) są lekkie, małe, dyskretne w użyciu, dla pewniejszego uchwytu można zastosować pierścień na palec;
  • okulary Wellnes Protect zapewniają 100% ochrony przed światłem UV i do 99 % absorpcji światła niebieskiego. Idealne dla wrażliwych oczu, przy schorzeniach takich jak AMD, retinopatia cukrzycowa, po operacjach zaćmy. Dostępne są w różnych stopniach zabarwienia, do stosowania w różnych warunkach świetlnych. Oprawki okularów mają poszerzoną górną krawędź oraz filtry krawędziowe w celu blokowania promieni słonecznych. Wariant Wellness Protect XL jest przeznaczony do noszenia na oprawkach okularowych, dostępna jest też wersja Wellness Protect Drive dla kierowców.

Wybrane pomoce optyczne mogą być dofinansowane z NFZ:

 

Kwota dofinansowania NFZ

Częstotliwość dofinansowania NFZ

Lupa

80 zł

raz na 3 lata

Okulary lupowe

350 zł

raz na 5 lat

Okulary lornetkowe

350 zł

raz na 5 lat

Monookular

350 zł

raz na 5 lat

 

Pracownia Optyczna Weiss Optic

W salonie optycznym Weiss Optic dysponujemy własną pracownią optyczną, która umożliwia nam przygotowanie okularów w czasie zaledwie 30 minut!
Dzięki nowoczesnemu sprzętowi możemy przygotować okulary w każdej oprawie i z wykorzystaniem każdego rodzaju soczewek.

dowiedz się więcej

Optyka