Optyk - okulistyka, chirurgia plastyczna Back to top
Weiss Klinik - Salon Optyczny

Optyk

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik to miejsce, gdzie chcemy kompleksowo zadbać o Twój wzrok.

Poza diagnostyką, leczeniem i zabiegami okulistycznymi, zapraszamy również do naszego salonu optycznego Weiss Optic.

W Weiss Optic oferujemy bogaty wybór opraw okularowych, także światowych marek, takich jak: Chopard, Calvin Klein, Lacoste, Ray-Ban, Givenchy, okularów korekcyjnych, szkieł korekcyjnych, soczewek kontaktowych oraz okularów przeciwsłonecznych. 
 

  Okulary korekcyjne

  Okulary korekcyjne służą do korekcji wad wzroku. Odpowiednie skupienie światła na siatkówce, korygowane przez soczewkę sprawia, że uzyskujemy prawidłowe i wyraźne widzenie.

  W Weiss Optic oferujemy szeroki wybór szkieł korekcyjnych i opraw okularowych.
  Okulary to oprawa, która wpływa na komfort noszenia i nasz wygląd. Dobieramy je do kształtu twarzy, naszych preferencji i zmieniających się trendów modowych. Jakość widzenia zapewniają zaś soczewki korekcyjne, które różnią się przede wszystkim rodzajem materiału z jakiego są wykonane, oraz przeznaczeniem.

  Soczewki kontaktowe

  Soczewki kontaktowe to alternatywa dla korekcji wady wzroku za pomocą okularów. Soczewka umieszczana jest bezpośrednio na rogówce, dlatego nazywana jest soczewką kontaktową. W Weiss Optic oferujemy soczewki miękkie i twarde, jak też soczewki ortokeratologiczne umożliwiające korekcję wad wzroku w czasie snu.

  Okulary przewciwsłoneczne

  Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim powinny chronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Promieniowanie ultrafioletowe (UV) działa niekorzystnie na nasz organizm, w tym również na wzrok. Może wywoływać zapalenie spojówek, uszkodzenie rogówki, zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmę. Warto pamiętać, że promieniowanie UV występuje w ciągu całego roku, niezależnie od pogody. Wybierając okulary przeciwsłoneczne zwracamy uwagę na moc filtra UV – pełną ochronę przed promieniami UV zapewnią okulary z filtrem UV 400. Pochłaniają one 100% promieniowania.

  Pomoce optyczne dla słabowidzących

  Pomocy optyczne dla osób słabowidzących w Weiss Klinik


  W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik pomagamy pacjentom słabowidzący, z zawężonym polem widzenia, którym korekcja okularowa nie jest w stanie poprawić ostrości widzenia. W naszym Salonie Optycznym Weiss Optic dobieramy indywidualnie pomoce optyczne, które poprawiają widzenie i komfort życia. Pomoce optyczne dobierane są przez naszych specjalistów, którzy uwzględniają stan zdrowia oczu pacjenta, jego wiek i potrzeby wynikające z trybu życia czy wykonywanego zawodu.

  W Weiss Optic proponujemy pomoce optyczne znanej marki Eschnenbach Optik:

  • lupy są wykorzystywane głównie do czytania, ają różne kształty i wielkości, mogą  być proste ręczne, na statywie, elektroniczne z wbudowanym oświetleniem;
  • okulary lupowe są to lupy zamontowane w obudowie okularowej,  ich zaletą jest duże powiększenie. Przeznaczone głównie do czytania, mogą być stosowane na jedno lub na dwoje oczu;
  • okulary lornetkowe to jedna lub  2 lunety w  oprawach, ułatwiają oglądanie telewizji, idealne do kina, teatru. Możliwość dopasowania indywidualnych mocy na każdym oku;
  • monookulary (lunetki) są lekkie, małe, dyskretne w użyciu, dla pewniejszego uchwytu można zastosować pierścień na palec;
  • okulary Wellnes Protect zapewniają 100% ochrony przed światłem UV i do 99 % absorpcji światła niebieskiego. Idealne dla wrażliwych oczu, przy schorzeniach takich jak AMD, retinopatia cukrzycowa, po operacjach zaćmy. Dostępne są w różnych stopniach zabarwienia, do stosowania w różnych warunkach świetlnych. Oprawki okularów mają poszerzoną górną krawędź oraz filtry krawędziowe w celu blokowania promieni słonecznych. Wariant Wellness Protect XL jest przeznaczony do noszenia na oprawkach okularowych, dostępna jest też wersja Wellness Protect Drive dla kierowców.

  Wybrane pomoce optyczne mogą być dofinansowane z NFZ:

   

  Kwota dofinansowania NFZ

  Częstotliwość dofinansowania NFZ

  Lupa

  80 zł

  raz na 3 lata

  Okulary lupowe

  350 zł

  raz na 5 lat

  Okulary lornetkowe

  350 zł

  raz na 5 lat

  Monookular

  350 zł

  raz na 5 lat

   

  Pracownia Optyczna Weiss Optic

  W salonie optycznym Weiss Optic dysponujemy własną pracownią optyczną, która umożliwia nam przygotowanie okularów w czasie zaledwie 30 minut!
  Dzięki nowoczesnemu sprzętowi możemy przygotować okulary w każdej oprawie i z wykorzystaniem każdego rodzaju soczewek.

  dowiedz się więcej

  Optyka

  Samochód ratujący oczy

  Zaćmobus

  Profilaktyka Zaćmy

  Sprawdź Niebieskie tło