Back to top
logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ
Weiss Klinik - Soczewki Fakijne

Soczewki fakijne

Nowej generacji soczewki fakijne umożliwiają korekcję niemal każdej wady wzroku!

Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnej korekcji wad oraz dla tych osób, które z różnych powodów nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku.

Soczewki fakijne są soczewkami wewnątrzgałkowymi, implantowanymi w celu korekcji wad wzroku w tzw. kącie przesączania lub do tęczówki (soczewki fakijne przedniokomorowe) lub umiejscawiane w rowku rzęskowym za tęczówką (nowej generacji soczewki fakijne tylnokomorowe). Efekty zabiegu są trwałe, a zaletą jest jego odwracalność – czyli możliwość usunięcia wszczepionej soczewki fakijnej i przywrócenie stanu sprzed operacji.

Korekcja naprawdę wysokich wad wzroku

Dla jakich wad soczewki fakijne są metodą korekcji?, Weiss Klinik
Dla jakich wad soczewki fakijne są metodą korekcji?

Do zabiegu wszczepienia soczewek fakijnych kwalifikują się wszyscy pacjenci w wieku powyżej 21. roku życia, ze stabilną wadą wzroku. Szczególnie zabieg rekomendowany jest do korekcji wysokich wad wzroku (powyżej 8,0 D) oraz pacjentom nie kwalifikującym się do laserowej korekcji wady wzroku.

Zabieg wszczepienia soczewki fakijnej wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym (po zabiegu pacjent wraca do domu), w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu. Na etapie kwalifikacji do zabiegu implantacji soczewek fakijnych, lekarz dobiera odpowiednią moc soczewek, aby po zabiegu nie było konieczności korekcji widzenia za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych.

dowiedz się więcej

Soczewki fakijne