Back to top
Weiss Klinik - optyk, okulistyka, chirurgia plastyczna

Blog

Laserowa korekcja wad wzroku

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy w laserowej korekcji wzroku

W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik do zabiegów laserowej korekcji wzroku wykorzystujemy najnowszy sprzęt diagnostyczny i operacyjny. Stacja diagnostyczna Oculyzer II. laser femtosekundowy Crystal Line i nowoczesny laser excimerowy WaveLight EX500 pozwalają nam bardzo precyzyjnie zaplanować i przeprowadzić zabieg korekty wzroku.

Nowoczesny laser excimerowy WaveLight EX500

Laser WaveLight EX500 firmy Alcon umożliwia korekcję nawet wysokich wad wzroku, również przy dużych źrenicach. Dzięki zaawansowanej technologii, laser WaveLight EX500 jest najlepszym tego typu laserem stosowanym w chirurgii refrakcyjnej na świecie, a przy tym niezwykle precyzyjnym i bezpiecznym.

Za pomocą lasera WaveLight EX500 możemy teraz korygować wady: krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu, w większym niż do tej pory zakresie – bo od -14 do +6 dioptrii, przy wielkości źrenic nawet do 8 mm.

Laser femtosekundowy Crystal Line

Laser femtosekundowy Crystal Line firmy Ziemer wykorzystuje bardziej zaawansowaną technologicznie procedurę przygotowania rogówki na działanie lasera excimerowego. Użycie lasera femtosekundowego w zabiegach laserowej korekcji wad wzroku gwarantuje lepsze rezultaty i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.

Laser ten daje możliwość wykonania z góry zaprogramowanego (z użyciem programu komputerowego) cięcia nabłonka rogówki, o konkretnych głębokości i średnicy.  Płatek rogówki utworzony w tej technice ma optymalne i przewidywalne wcześniej kształt i wielkość oraz odpowiednio umiejscowiony zawias rogówki. Tworzenie płatka tą techniką trwa około 20 sekund.

Tradycyjne mechaniczne mikrokeratomy wycinają płatki o kształcie menisku (grubsze w części obwodowej i cieńsze w centrum). Laser femtosekundowy Crystal Line jest zaś w stanie wyciąć płatek o jednakowej, zgodnej grubości całej powierzchni.

Dzięki precyzyjnej technologii laserowej, wzrok uzyskuje najwyższą możliwą jakość, a rehabilitacja po zabiegu z wykorzystaniem lasera Crystal Line jest bardzo szybka i często już w kilka godzin po zabiegu pacjenci mogą widzieć dobrze.

Stacja diagnostyczna Occulyzer II

Stacja diagnostyczna Oculyzer II oparta jest kamerę Scheimpfluga, która zbiera informacje z 25 000 punktów pomiarowych rogówki.

Urządzenia Oculyzer II umożliwia precyzyjne bezdotykowe i bezbolesne badanie przedniego odcinka oka – od rogówki do soczewki oka. To swego rodzaju tomografia oka, która pozwala zbadać i zmierzyć rogówkę, źrenicę, komorę przednią, kąty rogówkowo-tęczówkowe i soczewkę oka.