Back to top
Weiss Klinik - optyk, okulistyka, chirurgia plastyczna

Blog

Okulistyka

Leczenie starczowzroczności w Weiss Klinik

Starczowzroczność (presbiopia) dotyka osoby w wieku od 40 roku życia i jest schorzeniem, na które z wiekiem cierpi każdy z nas. Z upływem lat soczewka oka traci swoją elastyczność co objawia się niewyraźnym widzeniem z bliska. Oznacza to konieczność noszenia okularów do czytania.

W początkowych etapach w czytaniu może pomóc oddalanie czytanego tekstu. To dlatego starczowzroczność nazywa się czasem „czytaniem na odległość”. W końcu jednak może zajść konieczność korzystania z okularów do czytania lub soczewek kontaktowych do prac wymagających dostrzegania szczegółów z niewielkiej odległości.

W Weiss Klinik proponujemy dwa sposoby na pozbycie się starczowzroczności.

Laserowa korekcja wzroku MONOWIZJA
Zabieg laserowej korekty wzroku metodą LASIK polega na zachowaniu nieznacznej krótkowzroczności jednego oka (używanego do czytania) i korygowaniu drugiego oka pod kątem zdolności dostrzegania oddalonych obiektów. Efekt po zabiegu można wypróbować poprzez symulację przy pomocy szkieł kontaktowych.

Wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej PRELEX
Zabieg chirurgiczny, który polega na wymianie naturalnej soczewki i wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej. Metoda ta pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zależność pacjenta od okularów.