Okulistyka
Badania i diagnostyka okulistyczna w Weiss Klinik

Lekarza okulistę, który zbada nasze oczy i oceni stan zdrowia narządu wzroku, powinniśmy odwiedzać przynajmniej co 2 lata. Kiedy lekarz zdiagnozuje u nas jakiekolwiek schorzenia, wizyty kontrolne mogą odbywać się częściej. W Weiss Klinik proponujemy wizyty kontrolne, podczas których wykonywane są badania wzroku wraz z konsultacją okulistyczną i doborem okularów korekcyjnych.
W Weiss Klinik wykonujemy następujące badania okulistyczne:
- BADANIE ULTRASONOGRAFICZNE (A/B) Pozwala ocenić zmiany zachodzące w gałce ocznej oraz struktury anatomiczne w obrębie oka.
- BADANIE ULTRASONOGRAFICZNE PRZEDNIEGO ODCINKA OKA (UBM) Pozwala na precyzyjne badanie przedniego odcinka oka, aż do soczewki (m.in. jej grubości), co jest szczególnie istotne w kwalifikacji do zabiegów laserowych i chirurgicznych.
- BADANIE POLA WIDZENIA (PERYMETRIA) Pozwala na badanie funkcji widzenia, na którą ma wpływ zarówno stan siatkówki, nerwu wzrokowego, jak i kory wzrokowej.
- BADANIE GRUBOŚCI ROGÓWKI (PACHYMETRIA) Pozwala na badanie grubości i zmian rogówki, szczególnie ważne w kwalifikacji do zabiegów laserowych i chirurgicznych.
- BADANIE OCT (OPTYCZNA KOHERENTNA TOMOGRAFIA) Pozwala na precyzyjne badanie tylnego odcinka oka, szczególnie siatkówki (jej struktury, grubości) oraz stan nerwu wzrokowego.
- BADANIE KONTRASTOWE DNA OKA (ANGIOGRAFIA FLUOROSCEINOWA) Pozwala na badanie zmian naczyniowych, zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych w oku.
- BADANIE ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH SIATKÓWKI (PANFUDOSKOPIA) Pozwala na badanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie siatkówki, mogących prowadzić do wystąpienia odwarstwienia siatkówki.
- BADANIE KĄTA TĘCZÓWKOWO-ROGÓWKOWEGO (GONIOSKOPIA) Pozwala na badanie kąta tęczówkowo-rogówkowego (zwanego też kątem przesączania), szczególnie istotne w diagnostyce jaskry.
- TOPOGRAFIA ROGÓWKI (MAPA ROGÓWKI) Pozwala na badanie szczegółowe ukształtowania powierzchni rogówki, szczególnie istotne w kwalifikacji do zabiegów laserowych i diagnostyce stożka rogówki.
- BADANIE DŁUGOŚCI GAŁKI OCZNEJ (BIOMETRIA) Pozwala na badanie długości gałki ocznej i poszczególnych struktur wewnątrz oka, szczególnie istotne w kwalifikacji do zabiegu usunięcia zaćmy i monitorowaniu krótkowzroczności.
- BADANIE ŚRÓDBŁONKA ROGÓWKI Pozwala na precyzyjne badanie ilości i jakości komórek śródbłonka rogówki, szczególnie istotne w kwalifikacji do zabiegu usunięcia zaćmy.
- BADANIE ZEZA (SYNPTOFOR) Pozwala na określenie kąta zeza i widzenia przestrzennego. Ważne w kwalifikacji do leczenia chirurgicznego i w czasie leczenia zachowawczego choroby zezowej.