Back to top
Weiss Klinik - optyk, okulistyka, chirurgia plastyczna

Blog

Laserowa korekcja wad wzroku

Rekonwalescencja po zabiegu laserowej korekcji wad wzroku

Zabieg laserowej korekcji wad wzroku wymaga ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza specjalisty Centrum Okulistycznego Weiss Klinik, który wyjaśni, jak należy postępować podczas rekonwalescencji.

Po operacji, w pokoju odpoczynkowym przez 30 minut pielęgniarka będzie zakrapiać nam oczy lekami. Poza kartą informacyjną, otrzymamy też wypis z kliniki, zwolnienie lekarskie oraz receptę na leki.

Po zabiegu najlepiej odpoczywać przez ok. 14 dni. W tym czasie nie obciążamy oczu czytaniem, oglądaniem telewizji lub pracą przy komputerze. Do czterech miesięcy po zabiegu nie uczęszczamy na basen kąpielowy oraz nie przebywamy na słońcu i w solarium bez okularów przeciwsłonecznych z silnymi filtrami UV. Nie wykonujemy też makijażu oczu. 

Bezwzględnie przestrzegamy zaleceń dotyczących leczenia i terminów kontroli. Pierwsza wizyta powinna odbyć się do tygodnia czasu po wykonanym zabiegu w celu usunięcia soczewki, druga wizyta – do miesiąca czasu po zabiegu, a trzecia wizyta – sześć miesięcy, rok po zabiegu.

W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik wprowadziliśmy ochronny program Gwarancji Dobrego Wzroku, skierowany do pacjentów po laserowej korekcji wad wzroku. Jeśli więc kiedykolwiek po dokonanym zabiegu pojawi się niewielka wada wzroku, dodatkowy zabieg laserowy zostanie wykonany bezpłatnie. Każdy pacjent Weiss Klinik po zabiegu laserowej korekcji wady wzroku zostaje objęty tym programem na okres 12 miesięcy. Warunkiem przedłużenia gwarancji jest coroczna wizyta kontrolna sprawdzająca stan wzroku pacjenta. Jedynym kosztem, jaki pacjent ponosi jest cena wizyty kontrolnej.