Back to top
Weiss Klinik - optyk, okulistyka, chirurgia plastyczna

Blog

Zaćma

Bez zaćmy i bez okularów? Tak, to możliwe!

Nowoczesna chirurgia oka umożliwia usunięcie zaćmy i uzyskanie widzenia bez okularów. To możliwe dzięki innowacyjnym soczewkom multifokalnym, które pozwalają uzyskać doskonałą jakość widzenia do bliży i dali – i to bez okularów!

 

Trwająca około 15 minut operacja zaćmy polega na usunięcie zmętniałej soczewki oka i wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Standardowe soczewki jednoogniskowe, wymagają dodatkowej korekcji okularowej do dali lub bliży. Ale są również wieloogniskowe (multifokalne) soczewki, które pozwalają wytworzyć ostry obraz dalekich i bliskich przedmiotów – bez pomocy okularów!

Na czym polega innowacyjność soczewek multifokalnych?

Działanie soczewek multifokalnych (wieloogniskowych) jest bardzo podobne do szkieł progresywnych stosowanych w okularowej korekcji wad wzroku. Unikalna konstrukcja soczewek wykorzystuje zdolności naszego mózgu do tzw. neuroadaptacji, zapewniając doskonałą jakość widzenia i naturalną wrażliwość na kontrast zarówno u pacjentów z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością, jak i z astygmatyzmem.

Doskonałe widzenie, w każdej odległości!

Soczewki wieloogniskowe są doskonałe do bliży (od 30 do 50 cm), dali (od 80 cm) oraz do odległości pośrednich (od 50 do 80 cm). Są idealne dla kierowców i osób aktywnych, gdzie ważne jest doskonałe widzenie w każdej odległości. Dzięki takimsoczewkom, możemy czytać, oglądać telewizję, pracować przy komputerze, prowadzić samochód czy aktywnie spędzać czas… bez okularów!